Pierwsze auto ładowane za pomocą paneli słonecznych

Przez Monika
W Newsy
17 grudnia, 2020
0 komentarzy
204 Views

Elektromobilność to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się sektorów technologicznych. W Australii postanowiono stworzyć pojazd w pełni ekologiczny, lekki, energooszczędny oraz ładowany za pomocą paneli solarnych.

Najnowszy system zaprojektowany przez AEV Robotics koncentruje się na podróżach o niskiej prędkości i krótkim odcinku jazdy typowo miejskiej. Freedom Solar Electric Vehicle łączy dwie najnowocześniejsze i najbardziej przyjazne środowisku formy rozwiązania dla transportu. Firma stworzyła pojazd lżejszy od standardowego samochodu elektrycznego, bardziej efektywny energetycznie oraz przystępny cenowo. Dotychczasowe elektryki powoli adaptują się do naszych realiów, ponieważ wiążą się z wysokimi kosztami pojazdu, baterii oraz zbyt małej ilości stacji ładowania.

Główne cechy pojazdu to:

  • pełne wykorzystanie energii słonecznej
  • niska masa 
  • korzystny systemu energetyczny
  • wysoka efektywność

Faza testów

Pierwsze jazdy pokazują, że auto ma szansę wkrótce trafić do sprzedaży. System paneli słonecznych umieszczonych w dachu pojazdu gwarantuje znaczną część energii potrzebną do zasilenia auta. Nowy prototyp niewątpliwie wzbogaci rynek elektromobilności. Na chwilę obecną na całym świecie sprzedano ponad pięć milionów pojazdów zasilanych energią elektryczną. 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: