A może kolektory słoneczne?

Przez Monika
W Klienci indywidualni
19 kwietnia, 2016
0 komentarzy
2042 Views

INISOL_De DietrichWybór konkretnego systemu grzewczego jest uzależniony od tego, czy ma być on zamontowany w mieszkaniu czy w domu, a także od oczekiwanego komfortu ciepłej wody użytkowej, liczby domowników, powierzchni do ogrzania. W poprzednich artykułach pisaliśmy o tym, na co zwracać uwagę, wybierając kocioł kondensacyjny, a kiedy warto postawić na pompę ciepła. Dziś przyjrzymy się bliżej podstawowym zasadom, którymi należy się kierować, decydując się na montaż kolektorów słonecznych.

Właściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać z dobrodziejstw energii słonecznej i obniżyć koszty ogrzewania, decydując się na montaż kolektorów. Jeśli kolektory mają odpowiadać za podgrzanie c.w.u., konieczny będzie także podgrzewacz solarny. Przyjmuje się, że do ogrzania wody dla jednej osoby potrzebne będzie około 1,5 m2 powierzchni kolektora.

Dla wspomagania ogrzewania przyjmuje się się 1 m2 kolektora na 10 m2 powierzchni mieszkalnej. Jeśli dachy są zwrócone na wschód lub zachód, należy doliczyć 30% powierzchni kolektora. Kolektory podobnie jak pompy ciepła współpracują z kotłami kondensacyjnymi. Każde nowoczesne rozwiązanie grzewcze ma swoje zalety.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: