Akcja „Pierwsza Doba Bez Smogu”

Przez Monika
W Klienci indywidualni
4 grudnia, 2018
0 komentarzy
1331 Views

Wiele razy już wspominaliśmy, że jakość powietrza w naszym kraju zaliczana jest do najgorszych w Europie. Niestety w wyniku smogu umiera w Polsce ponad 45 tys. osób rocznie. Istotne jest więc, aby zwiększyć świadomości tego problemu. Zadania podjęło się Global Compact Network Poland oraz Grupa Walk, które ruszyły z akcją „Pierwsza Doba Bez Smogu”.

ONZ_Plansza z Ambasadorami_01Przyczyn smogu jest wiele. Najczęściej jest to ogrzewanie niskiej jakości opałem, nieefektywne urządzenia grzewcze czy stare samochody, które emitują dużą ilość spalin. Problem ten najbardziej jest odczuwalny teraz, czyli w okresie sezonu grzewczego. Temat jest o tyle istotny, że w wyniku smogu każdego roku w Polsce umiera ponad 45 tys. osób. By walka ze smogiem była skuteczna, konieczny jest wzrost wiedzy społeczeństwa na temat smogu i przyczyn jego powstawania oraz szkodliwych skutków.

Organizatorzy projektu Global Compact Network Poland oraz Grupa Walk, przygotowali akcję, której częścią może być każdy z nas. Wystarczy nagrać film, na którym wstrzymuje powietrze i wstawi go na Instagrama, oznaczająć hashtagiem @wstrzymajsmog. Celem jest wspólne zebranie 24 godzin bez oddechu. Nagrania zostaną umieszczone na dedykowanym profilu Instagramowym akcji oraz na stronie www.pierwszadobabezsmogu.pl. W akcji wzięło udział 50 ambasadorów – ludzi ze świata kultury, sztuki, sportu, mediów i show-biznesu. Wśród nich byli m.in. Robert Korzeniowski, Krzysztof Zanussi i Magda Gessler.

Finał akcji odbędzie się 5 grudnia, podczas Szczytu Klimatycznego (COP24) w Katowicach. To wtedy zostanie pokazany film złożony z urywków, na których uczestnicy wstrzymują powietrze.

 

Fot. Materiały prasowe Pierwszadobabezsmogu.pl

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: