A jak automatyka pogodowa

Przez Adam
W Instalatorzy
21 lipca, 2015
0 komentarzy
2181 Views

Intuicyjnym rozwiązaniem grzewczym wydaje się takie, które dostosowuje temperaturę grzejników do temperatury panującej na zewnątrz. To przecież oczywiste, że nawet w zimowy dzień, kiedy temperatura przekracza kilka stopni powyżej zera, ustawiamy temperaturę ogrzewania na niższą niż wtedy, gdy panują siarczyste mrozy.

DIEMATIC_iSystem_PL Zgodnie z taką logiką działają systemy automatyki pogodowej. Pozwalają one na utrzymanie wewnątrz pomieszczenia jak najniższej temperatury, która będzie zapewniała nam komfort cieplny (w skrócie: nie ma sensu dogrzewać salonu do temperatury 26°C, skoro domownicy dobrze czują się już przy 20°C). Regulator dostosowuje temperaturę w domu/mieszkaniu do temperatury panującej na zewnątrz.

Systemy automatyki pogodowej najlepiej sprawdzają się we współpracy z kotłami kondensacyjnymi, w dużych domach o wysokim zapotrzebowaniu na ciepło. Są one bardzo czułe, pozwalają na regulację temperatury z dokładnością do 1°C. W dużych domach przekładają się zatem na naprawdę dużą oszczędność.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: