4 sposoby na bycie zero waste

Przez Monika
W Klienci indywidualni
24 września, 2020
0 komentarzy
475 Views

W trosce o naszą planetę warto zadbać o to, by ograniczyć generowanie odpadów nie tylko w domu, ale także w naszych miejscach pracy. Poniżej podajemy kilka wskazówek od czego warto zacząć życie zero waste. 

  1. Nie kupuj tylko zrób sam 

Kupowanie gotowego jedzenia nie tylko nie jest zbyt zdrowe, ale także generuje dodatkowe śmieci. Warto wcześniej w domu przygotować sobie posiłek i zapakować go do pojemnika wielokrotnego użytku. W ten sposób oszczędzamy na nieplanowanych zakupach w ciągu dnia oraz dbamy o zbilansowaną dietę. 

  1. Postaw na komunikację zbiorową lub rower

Codzienna jazda autem w pojedynkę to niezbyt przyjazne dla środowiska rozwiązanie. Dodatkowo każdy kolejny pojazd zwiększa natężenie ruchu, a przecież nikt nie lubi stać w korkach. Warto skorzystać z alternatywnych rozwiązań takich jak: komunikacja miejska, rower lub hulajnoga elektryczna. Dzięki temu można zapewnić sobie również dzienną dawkę ruchu. 

  1. Segreguj odpady 

Zwróć uwagę czy w miejscu pracy znajdują się oznakowane kosze na śmieci. Nawet jeśli tak nie jest warto samemu pamiętać o recyklingu. Część rzeczy można zabrać ze sobą i wyrzucić je do odpowiednich koszy. Segregowanie odpadów nie zajmuje wiele czasu, a pomaga utylizacji odpadów. 

  1. Nie marnuj papieru

Teraz nie jest to wcale takie trudne, bo większość rzeczy robimy na komputerze. Zamiast notatek na papierze i tysiącu karteczek, które łatwo zgubić utwórz dokument w komputerze i tam zapisuj wszystkie sprawy. Natomiast niepotrzebne dokumenty, materiały przekaż na makulaturę gdzie otrzymają drugie życie.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: