4 cechy dobrego wykonawcy fotowoltaiki. Na co warto zwrócić uwagę?

Przez Adam
W Instalatorzy
28 lipca, 2020
0 komentarzy
364 Views

Instalacja fotowoltaiczna to kosztowna inwestycja na wiele lat. Dlatego warto dobrze zastanowić się, komu powierzamy jej wykonanie oraz montaż. Na co zwrócić uwagę? Poznaj 4 czynniki, którymi należy się kierować. 

1. Mocna pozycja na rynku i bogate portfolio

Montaż paneli fotowoltaicznych to nie jest czas na eksperymenty. Przy wyborze instalatora, warto postawić na firmę działającą na rynku od wielu i jednocześnie taką, która może pochwalić się rozbudowanym, różnorodnym portfolio. Przed nawiązaniem współpracy, warto sprawdzić datę jej założenia i kapitał zakładowy. Równie wiele o wykonawcy mówi portfolio – już po zdjęciach można sprawdzić, czy jakość montażu jest zadowalająca, na przykład mocowanie przewodów czy paneli. 

2. Umiejętność doboru mocy instalacji i jakość

To kluczowa kwestia. Po analizie rachunków za prąd, zaproponowana moc instalacji nie powinna w znaczący sposób przewyższać Twojego rocznego zapotrzebowania na prąd. W innym wypadku część wyprodukowanej, ale nie wykorzystanej energii po prostu przepadnie, a czas spłaty inwestycji znacznie się wydłuży. Równie kluczowa jest jakość i technologia sprzętu. Przed zakupem warto sprawdzić parametry, komponenty, a także wymiary oferowanych paneli, a także to, czy wykonawca oferuje modele bezołowiowe (jeśli szczególnie zależy Ci na bezpieczeństwie i środowisku).

3. Szybki i sprawny montaż

Udało Ci się wybrać panele fotowoltaiczne dopasowane do Twoich potrzeb i portfela? Świetnie! Teraz czas na ich sprawne dostarczenie i montaż. Tę procedurę z pewnością przyspieszą magazyny danej firmy na terenie kraju. To niezwykle ważne, poniewaz w taki sposób mamy pewność, że zamówiony sprzęt znajduje się na terenie państwa i nie ma potrzeby jego fizycznego sprowadzania z zagranicy, co z kolei znacznie opóźniłoby montaż. 

4. Gwarancja

Mimo że instalacje fotowoltaiczne wyróżniają się niską awaryjnością i ponadprzeciętną trwałością, warto zwrócić uwagę na typ gwarancji oferowanej przez wykonawcę. Przeważnie wynosi ona od 5 do 10 lat, jednak ze względu na długi czas użytkowania podzespołów (30 lat) warto podjąć współpracę z tym producentem, który daje możliwość wydłużenia tego okresu gwarancyjnego. Podobnie jest z postępowaniem w przypadku ewentualnej awarii – ten czas może również być dłuższy niż standardowe dwa lata. 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: