De Dietrich świętuje 20-lecie działalności w Polsce

7IR_0003

BANKIET JUBILEUSZOWY JAKO PODSUMOWANIE SUKCESÓW

W tym roku przypada 20-lecie obecności firmy na polskim rynku, co było doskonałą okazją do spotkania z partnerami spółki oraz podsumowania 20 lat działalności przedsiębiorstwa. Z tej okazji, w położonym pod Wrocławiem Zamku Topacz, odbył się jubileuszowy bankiet, w którym wzięło udział ponad 120 osób, m.in. pracownicy firmy, kontrahenci, partnerzy handlowi, dostawcy i przedstawiciele mediów. Podczas gali uhonorowano też ponad 20 firm/osób, dziękując za udaną i niezwykle owocną współpracę na przestrzeni dwóch dekad. Wśród nagrodzonych znalazły się, m.in. firmy współpracujące oraz pracownicy z najdłuższym stażem. Jubileuszową galę uświetnił występ znanych artystów – Leszka Możdżera i Hirka Wrony. – Wkroczyliśmy w rok 2018 z dużymi sukcesami odnotowanymi w roku ubiegłym, w którym wartość sprzedaży i liczba sprzedanych urządzeń po raz kolejny przekroczyły zakładane cele. W roku 2017 De Dietrich Technika Grzewcza osiągnęła 3-cie miejsce pod względem dynamiki wzrostu sprzedaży w Grupie BDR Thermea za spółkami z Turcji i Chin – mówi Grzegorz Szukiel, Dyrektor Zarządzający De Dietrich Technika Grzewcza.

7IR_0007
7IR_0002
7IR_0012
7IR_0008
20180607_267_

LATA DYNAMICZNEGO ROZWOJU

Rok 2018 jest dla De Dietrich Technika Grzewcza rokiem szczególnym. Jubileusz 20-lecia obecności na polskim rynku, to okazja do podkreślenia jej dokonań. Tylko w ciągu ostatnich 5 lat spółka odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 63%, a ilości sprzedanych produktów o 76%. Firma w 2017 roku sprzedała ponad 24 000 kotłów i pomp ciepła, co ma bezpośrednie przełożenie na rekordowy obrót, który przekroczył 120 milionów złotych. Jest to źródłem finansowej stabilności spółki i dobrym prognostykiem dalszego rozwoju. Dopasowując się do dynamicznego rozwoju rynku spółka inicjuje też liczne programy szkoleniowe nastawione na rozwój pracowników, poszerzanie wiedzy produktowej i wzrost jakości obsługi klientów. Szkolenia mają miejsce zarówno w siedzibie, jak i na corocznych wyjazdach integracyjnych. Ponadto prowadzone są także kursy dla instalatorów w stacjonarnym ośrodku szkoleniowym oraz mobilnym laboratorium. Łączna liczba przeszkolonych sięga 1 500 osób rocznie.

7IR_0001
7IR_0013
7IR_0016
7IR_0015

DALSZY ROZWÓJ FIRMY

Rosnąca świadomość antysmogowa w Polsce sprzyja strategii Grupy BDR Thermea, która stawia na odnawialne źródła energii. Pompy ciepła, systemy solarne i fotowoltaika cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Dlatego też De Dietrich szeroko korzysta z doświadczenia Grupy oraz międzynarodowej wymiany doświadczeń. Pomóc ma w tym zmiana struktury i podział organizacji produktów na Odnawialne i Nieodnawialne Źródła Energii. – Wprowadzone ustawy wymuszają poprawę jakości i obniżenie emisyjności kotłów na paliwa stałe, a liczne inicjatywy lokalne wspomagają instalację nowoczesnych urządzeń do produkcji ciepła i ciepłej wody użytkowej, często w oparciu o odnawialne źródła energii. Potencjał rynku wciąż jest ogromny. Warto wspomnieć o 1,7 mln kotłów stałopalnych czekających na wymianę oraz brak ponad 2 mln mieszkań, gdzie często także montuje się kotły dwufunkcyjne. Dopasowując się do tych zmian i wzrostu popytu zwiększyliśmy liczebność działu sprzedaży w ostatnich latach oraz rozbudowaliśmy laboratorium produktów OZE we Wrocławiu – dodaje Grzegorz Szukiel, Dyrektor Zarządzający.