20 lat De Dietrich Technika Grzewcza

ROK 1999

Rok 1999 przynosi kilka ważnych wydarzeń, które mają bezpośredni wpływ na pozycję De Dietrich w Polsce. Między innymi firma przejmuje rynek kotłów Schafer, a pracownicy i partnerzy handlowi przejętej spółki dołączają do De Dietrich Technika Grzewcza. W Polsce uruchomiony zostaje pierwszy magazyn we Wronkach. Pracownicy De Dietrich tak wspominają to wydarzenie.

LATA 2000 – 2007

Kolejne lata przynoszą dalszy dynamiczny rozwój . W 2000 roku firma odnotowuje pierwszy duży sukces finansowy, osiągając obrót 9,5 miliona złotych. Natomiast w 2001 roku swoją premierę miał cieszący się do dziś ogromnym sukcesem program lojalnościowy Klub Złotego Instalatora. Z każdym rokiem firma umacnia swoją pozycję na rynku polskim w segmencie kotłów żeliwnych w oparciu o urządzenia produkowane we Francji. W 2004 roku po połączeniu De Dietrich Thermique z holenderską spółką Remeha firma zaczyna promować komercyjne kotły kondensacyjne . W 2006 roku spółka wprowadza na rynek wiszący kocioł kondensacyjny MCR, który stał się flagowym produktem w technice domowej i do dzisiaj został sprzedany w liczbie ponad 70 000 sztuk!

W 2008 roku firma świętuje 10-lecie istnienia na polskim rynku. Z tej okazji powstaje film, dokumentujący dynamiczną historię rozwoju De Dietrich Technika Grzewcza. De Dietrich w Polsce.
W okresie tym ciągle powiększa się oferta produktowa i technologiczna. Do sprzedaży zostają wprowadzone kolejne nowości m.in. kotły MCA i MCR3, pompy ciepła Alezio i Kaliko. W roku 2009 De Dietrich Remeha przejmuje grupę BAXI, od tej pory De Dietrich Technika Grzewcza jest częścią grupy BDR Thermea liczącej 6500 pracowników i osiągającej obroty 1,8 mld EUR. W Polsce w roku 2010 powstaje sieć Autoryzowanych Koncesjonerów Sofath, których głównym zadaniem jest promocja i sprzedaż technologii bezpośredniego odparowania w Pompach Ciepła Caliane.

LATA 2013 – 2015

Rok 2013 przynosi zmiany w Zarządzie De Dietrich Technika Grzewcza. Kazimierz Gołecki przechodzi na emeryturę, a na czele spółki staje Grzegorz Szukiel.
Dopasowując się do dynamicznego rozwoju rynku spółka inicjuje liczne programy szkoleniowe nastawione na rozwój pracowników, poszerzanie wiedzy produktowej i wzrost jakości obsługi klientów. Szkolenia mają miejsce zarówno w siedzibie jak i na corocznych wyjazdach integracyjnych.
Wzrost liczby pracowników oraz rosnące potrzeby szkoleniowe instalatorów, stwarzają potrzebę zmiany siedziby spółki. W 2015 De Dietrich przenosi się na ulice Północną, gdzie oprócz nowoczesnych biur, przy znaczącym udziale sponsorów powstaje ośrodek szkoleniowy z profesjonalnym laboratorium. Szkolenia dla instalatorów prowadzone są zarówno w stacjonarnym ośrodku szkoleniowym jaki i laboratorium mobilnym, a łączna liczba przeszkolonych sięga 1 500 rocznie.

ROK 2016

De Dietrich Technika Grzewcza co roku wprowadza na rynek nowe produkty. W 2016 były to między innymi hybrydy, systemy solarne Slim, następna generacja pomp ciepła Alezio, kocioł MCR Home, oraz długo oczekiwane duże zasobniki o pojemności 750 i 1000 litrów. Produkty te zostały pokazane m.in. na lokalnych giełdach towarowych organizowanych przez dystrybutorów. Zatrudnienie nowych pracowników, wdrożenie nowych produktów oraz efektywna polityka cenowa skutkują wzrostem sprzedaży do 100 mln złotych.

ROK 2017

Początek 2017 roku postawił przed firmą nowe wyzwania. Rosnąca świadomość antysmogowa w Polsce sprzyja strategii Grupy BDR Thermea, która stawia na odnawialne źródła energii . Pompy ciepła , systemy solarne i fotowoltaika cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Dlatego też De Dietrich szeroko korzysta z doświadczenia Grupy oraz międzynarodowej wymiany doświadczeń. Pomóc ma w tym, zmiana struktury i podział organizacji marketingu produktów na Odnawialne i Nieodnawialne Źródła Energii. Ponadto w 2017 roku zostaje wprowadzony De Dietrich Assistance - program odpłatnej przedłużonej do 5 lat gwarancji na wybrane urządzenia. W dalszym ciągu szkolenia wewnętrzne i integracja działów są równie ważne, jak wypoczynek i relaks podczas firmowej integracji. Spółka nie spoczywa na laurach. W katalogu pojawiają się nowe produkty np. kotły MCA Pro 160 oraz, Lumea MPX - nowoczesne urządzenia wyznaczające nowe trendy w segmencie kondensacji.
Kolejna, szesnasta edycja Klubu Złotego Instaltora przynosi rekordową frekwencję w liczbie 400 osób, które De Dietrich Technika Grzewcza miała zaszczyt gościć na Krecie. Spółka aktywnie udziela się w stowarzyszeniach branżowych w Stowarzyszeniu Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, oraz Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła. Koniunktura sprzyja rozwojowi firmy, która w 2017 roku sprzedaje ponad 24 000 kotłów i pomp ciepła, co ma bezpośrednie przełożenie na rekordowy obrót, który przekracza 120 milionów złotych.

ROK 2018

Już od 20 lat De Dietrich Technika Grzewcza oferuje w Polsce produkty i usługi cenione także przez miliony użytkowników na całym świecie. Każdego dnia stara się spełniać nawet najwyższe oczekiwania klientów. Skalę osiągnięć Firmy pokazują przykładowe dane:
• wszystkie urządzenia dostarczone przez firmę, ustawione jedno po drugim, połączyłyby Wrocław ze Słupskiem,
• w ciągu ostatnich 10 lat klientom w Polsce dostarczono ponad 150 000 urządzeń grzewczych,
• ponad 16 000 przeszkolonych instalatorów i projektantów,
• profesjonalnie wyposażone Mobilne Centrum Szkoleń pokonało blisko 700 000 km,
• 16 wyjazdów integracyjnych w regionie Morza Śródziemnego i ponad 3500 osób przeszkolonych w ramach Klubu Złotego Instalatora,
• działalność edukacyjna i charytatywna (Autobus Energetyczny, wsparcie WOŚP, rodzinnych domów dziecka, itp.),
• aktywne uczestnictwo w życiu społecznym i lokalnych wydarzeniach (członek SPIUG, współorganizator i uczestnik wielu branżowych konferencji),
• uznanie prestiżowych organizacji (liczne nagrody Złotego Instalatora, Top Builder, Gazele Biznesu, Złoty Klucz SGGiK).

Jubileusz 20-lecia obecności na polskim rynku jest dobrą okazją do retrospektywy. Tylko w ciągu ostatnich 5 lat spółka odnotowała wzrost sprzedaży o 63% a sprzedanych produktów o 76%. Jest to źródłem finansowej stabilności spółki i dobrym prognostykiem dalszego rozwoju. Możemy dalej budować pomyślność naszych klientów, pracowników, dostawców i udziałowców. Dążymy do tego aby być atrakcyjnym dostawcą, pracodawcą i partnerem , zrobimy wszystko aby De Dietrich Technika Grzewcza była najlepsza w swojej klasie. Wiemy, że jeszcze mnóstwo pracy przed nami. Ale widzimy też wokół nas grono oddanych przyjaciół i partnerów biznesowych. To napawa nas dumą i pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Dziękujemy Państwu za dotychczasowe 20-lat współpracy i już teraz zapraszamy do świętowania kolejnych wspólnych Jubileuszy.

Na tym historia Firmy się nie kończy. Każdy nowy dzień jest okazją do tworzenia następnych innowacji i dystrybucji urządzeń grzewczych, zaspokajających potrzeby użytkowników na długie lata. .

dedietrich-technika-grzewcza-polnocna
dedietrich-technika-grzewcza-grupowe