Zieleń dla ochrony środowiska – projekt “Czyste powietrze – oddech dla Opola”

Przez Monika
W Klienci indywidualni
Październik 16, 2018
0 komentarzy
1741 Views

Znaczenie zieleni dla naszego zdrowia jest ogromne. Zaczynając od mniejszej ilości zanieczyszczeń we wdychanym powietrzu, przez obniżenie lokalnej temperatury, a kończąc na skutecznej barierze przed hałasem. W Opolu doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego realizują kampanię edukacyjną „Czyste powietrze – oddech dla Opola”.

kwiaty w doniczceRealizowana kampania „Czyste powietrze – oddech dla Opola” ma na celu wskazanie przyczyn i konsekwencji niskiej emisji, a także sposobów poprawy jakości powietrza. We wcześniejszej odsłonie kampanii dużą uwagę poświęcono, np. stosowaniu opału dobrej jakości, wymianie ogrzewania na bardziej przyjazne dla środowiska, czy ograniczaniu strat ciepła poprzez ocieplenie budynków. W nowej odsłonie postanowiono skupić się na roli zieleni w ochronie powietrza. O czym będzie mowa? Pomysłodawcom projektu zależy m.in. na tym, aby przekonać mieszkańców, że nie należy wycinać drzew ze względu na opadające jesienią liście, a dobór gatunków roślin doniczkowych w domach również ma duże znaczenie.

Z myślą o wszystkich mieszkańcach

Kampania edukacyjna została pomyślana w taki sposób, aby jej odbiorcami byli zarówno najmłodsi, jak i starsi mieszkańcy Opola. Dla przedszkolaków przygotowano m.in. komiks „Franek i Drzewolanie”. Bajka opowiada o chłopcu, który pragnął wystąpić na deskach opolskiego amfiteatru. Niestety w rozwoju jego talentu przeszkadzało mu zanieczyszczone przez sąsiada powietrze. Jaki finał miała przygoda chłopca, będzie można sprawdzić czytając komiks.

Starsze dzieci mogą z kolei wziąć udział w konkursie plastycznym pod tytułem: „Zielone płuca Opola”. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie pracy plastycznej podkreślającej rolę zieleni w oczyszczaniu powietrza.

Kampania „Czyste powietrze – oddech dla Opola” to także materiały dydaktyczne wspomagające pracę nauczycieli. Wśród nich znajdują się karty pracy, scenariusze zajęć oraz prezentacje multimedialne.

Z myślą o starszych mieszkańcach Opola przygotowany jest spot radiowy oraz filmowy, w zabawny sposób obrazujący rolę zieleni w mieście. Uzupełnieniem działań informacyjnych będzie ulotka, wydrukowana na papierze pochodzącym z recyklingu oraz artykuł, który pojawi się w lokalnej prasie.

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: