Wymiana kotła grzewczego a ustawy antysmogowe: woj. Kujawsko-Pomorskie

Przez Monika
W Klienci indywidualni
Sierpień 6, 2019
0 komentarzy
90 Views

Województwo Kujawsko-Pomorskie jest już 11 regionem, który przyjął swoją uchwałę antysmogową.

smog nad miastemOd czasu przyjęcia przez pierwsze województwo w naszym kraju ustawy antysmogowej, a było to 23 stycznia 2017 r. przez sejmik Małopolski, już 11 regionów wprowadziło nowe przepisy. Ostatnim w tym gronie jest woj. kujawsko-pomorskie. 

Przyjęta uchwała określa rodzaje dopuszczonych do użycia paliw stałych oraz terminy likwidacji kotłów grzewczych na węgiel i drewno.

Co wprowadza nowa uchwała?

Na terenie całego województwa od 1 stycznia 2024 roku obowiązywać będzie zakaz użytkowania pozaklasowych kotłów na węgiel, a od początku 2028 roku kotłów niespełniających parametrów klasy 5.

Są jednak zmiany, które w życie wchodzą znacznie wcześniej. Od 1 września br. obowiązywać będzie zakaz spalania węgla brunatnego, flotokoncentratów i mułów oraz mieszanek z ich wykorzystaniem. Nowe przepisy zakładają okres około 5 lat na likwidację najgorszych kotłów na paliwa stałe.

Treść uchwały znajdziecie TUTAJ.

Prace nad podobnymi uchwałami prowadzone są jeszcze w województwach: lubelskim, pomorskim i świętokrzyskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

komentarze z facebooka: