Urodziło Ci się dziecko, posadź drzewo!

Przez Monika
W Klienci indywidualni
Marzec 28, 2018
0 komentarzy
292 Views

Kraków znowu zaskakuje. Jeszcze niedawno wspominaliśmy wam o umieszczeniu na kilkanaście tygodni wieży antysmogowej w jednym z miejskich parków, a tymczasem miasto wychodzi z kolejną ciekawą inicjatywą. Mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję zasadzić w parku drzewo-pamiątkę narodzin swojego dziecka.

sadzenie drzewNieszablonowe działania mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców powoli stają się wizytówką stolicy województwa małopolskiego. Wystarczy wspomnieć o kilku wcześniejszych przedsięwzięciach, takich jak rozdawanie roślin antysmogowych, montowanie tablic ostrzegających przed wzrastającym poziomem smogu, bezpłatną komunikację miejską w dni ze szczególnie wysokim stężeniem szkodliwych pyłów w powietrzu, a także akcje społeczne i edukacyjne. Powyższą listę można rozszerzyć o kolejny ciekawy pomysł, którego głównym celem także jest troska o środowisko naturalne.

Zielone płuca miasta z imieniem twojego dziecka

O co dokładnie chodzi? Kilka dni temu – 21 marca ruszyły zapisy do uczestnictwa w projekcie „Park Krakowian”. Mieszkańcy Krakowa dzięki nowej inicjatywie mają okazję zasadzić w jednym z miejskich parków, drzewo-pamiątkę narodzin swojego dziecka. Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny, jednak należy pospieszyć się z deklaracją uczestnictwa, ponieważ decyduje kolejność zgłoszeń. Pamiątkowe drzewo zostanie oznaczone tabliczką z danymi dziecka, m.in. datą jego urodzin. Jednemu dziecku zostaje przypisane tylko jedno drzewo, a upamiętnić będzie można wyłącznie dzieci poniżej 18. roku życia. W projekcie zostanie posadzonych 500 drzew.

Do akcji można dołączyć dzięki zgłoszeniu się za pomocą formularza internetowego zamieszczonego na stronach internetowych Zarządu Zieleni Miejskiej.

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: