Ruszył program Prosument II

Przez Monika
W Klienci indywidualni
Listopad 16, 2017
0 komentarzy
484 Views

Od 16 października 2017 r. w Banku Ochrony Środowiska można starać się o preferencyjne kredyty na zakup i montaż m.in. instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła czy kotłów na biomasę.

prosument-2Nowa edycja programu, podobnie jak poprzednia skierowana jest do klientów indywidualnych oraz wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Zmianom uległy natomiast możliwości związane z wyborem instalacji. Tym razem sfinansowanie zakupu kolektorów słonecznych czy pomp ciepła nie musi być związane z jednoczesnym montażem instalacji elektrycznej, np. paneli fotowoltaicznych.

Program wprowadza też ograniczenia. Kredytem mogą zostać objęte instalacje fotowoltaiczne o mocy do 40 kWp, z kolei w przypadku kolektorów słonecznych i kotłów na biomasę ograniczenie wynosi 300 kWt.

Korzystne warunki

Udogodnieniem, z którego z pewnością będą zadowoleni klienci jest fakt, że wniosek kredytowy wraz z odpowiednimi dokumentami, może w imieniu klienta złożyć firma instalatorska. Warunkiem jest posiadanie przez nią pełnomocnictwa z podpisem klienta potwierdzonym notarialnie. Przyszły właściciel systemu może też udzielić instalatorowi stosownego pełnomocnictwa bezpośrednio w placówce banku.

W ramach programu finansowaniem może być objęte do 100 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. Oprocentowanie kredytu jest stałe i wynosi 1 proc. w całym okresie kredytowania, który może wynieść nawet 15 lat. Środki na kredyty oraz dotacje (do 30 proc. kosztów inwestycji), zapewnia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jedyną instytucją obsługującą program Prosument jest Bank Ochrony Środowiska.

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: