Pompy ciepła dla nowych i modernizowanych instalacji

Przez Monika
W Klienci indywidualni
Marzec 31, 2016
1 komentarz
1187 Views

Pompy ciepła wykorzystują energię odnawialną z powietrza (pompy powietrzne) lub z gruntu (pompy gruntowe). Koszty inwestycyjne są wyższe niż w przypadku kotłów kondensacyjnych, ale za to koszty eksploatacji dużo niższe. Posiadając dużą działkę, o powierzchni minimum 120% powierzchni domu, który będzie miał być ogrzany, można zdecydować się na pompę gruntową. Kolektor gruntowy można wykonać w wersji poziomej lub wierconej – pionowej.

Kaliko_ETWH_fot. De DietrichAlternatywnym rozwiązaniem dla pompy gruntowej jest pompa powietrzna. Ten rodzaj pompy jest też bardziej oszczędny w montażu, bo nie wymaga ingerencji w otoczenie. Pompy ciepła najczęściej są wybierane przez osoby budujące nowy dom, ale sprawdzą się też świetnie przy modernizacji istniejącej instalacji. Dobrze współpracują z kotłami kondensacyjnymi. Osobnym zagadnieniem jest wybór termodynamicznego podgrzewacza wody.

Jednym z najpopularniejszych urządzeń w ofercie De Dietrich jest termodynamiczny podgrzewacz c.w.u, Kaliko działający zgodnie z zasadą powietrznej pompy ciepła. Może on pobierać energię z pomieszczenia lub z zewnątrz. Sprawdza się zwłaszcza w domach o dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę, przynosząc realne oszczędności.

1 komentarz do “Pompy ciepła dla nowych i modernizowanych instalacji”

  1. Mirek pisze:

    A gdy nie posiadam działki o pow conajmniej 120% powierzchni domu to nie mogę mieć pompy gruntowej ?

komentarze z facebooka: