Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/BDRTHERMEA/domains/dedietrich.pl/public_html/blog/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/BDRTHERMEA/domains/dedietrich.pl/public_html/blog/wp-includes/plugin.php on line 571 Panele słoneczne na dachach ciężarówek - Blog - De Dietrich

Panele słoneczne na dachach ciężarówek

Przez Monika
W Newsy
Październik 3, 2019
0 komentarzy
54 Views

Rosnąca świadomość na temat degradacji środowiska przyczynia się do wdrażania technologii opierającej się na odnawialnych źródłach energii. Jednym z takich przykładów jest firma przewozowa DHL, która w celu ograniczenia ilości spalin postanowiła zainstalować maty solarne na 15 dachach ciężarówek.

fotowoltaikadhlOd czerwca w pięciu niemieckich oddziałach firmy pojawiły się samochody transportowe wyposażone w panele słoneczne. Energia wytworzona ze słońca służy do zasilania układów klimatyzacji oraz wind rozładunkowych. Dzięki fotowoltaice, silniki spalinowe zostały odciążone, co pozwoliło na zmniejszenie zużycia paliwa o 5 proc. 

Ekologia to przyszłość

Już w ubiegłym roku, DHL testował naczepy do samochodów ciężarowych, w których energia pochodząca z fotowoltaiki zasilała oświetlenie, windy rozładunkowe czy ruchome pokłady. Wiąże się to z celem firmy, którym jest do 2050 roku ograniczenie emisji zanieczyszczeń powstających w wyniku operacji logistycznych do poziomu zerowego. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

komentarze z facebooka: