Ogrzewanie podłogowe we współpracy z pompą ciepła cz.1

Przez Adam
W Instalatorzy
Styczeń 16, 2018
0 komentarzy
295 Views

Decydując się na ogrzewanie budynku za pośrednictwem pompy ciepła, najczęściej powstający system uzupełniamy instalacją wewnętrzną w postaci ogrzewania podłogowego. Takie połączenie ma wiele zalet, dzięki którym użytkowanie domu jest czystą przyjemnością.

GSHP_zdjecie_aranzacyjne (1)Przyjazne dla naszego portfela

Niskotemperaturowy system ogrzewania stanowi rozwiązanie niezwykle oszczędne, w którym koszty eksploatacyjne są niższe niż w przypadku zastosowania standardowych rozwiązań wysokotemperaturowych. Wytyczne dotyczące projektowania wodnych ogrzewań podłogowych dopuszczają maksymalną temperaturę posadzki w strefie stałego przebywania ludzi na poziomie 29°C. Temperatura powierzchni klasycznego grzejnika w sezonie grzewczym wynosi nawet ok. 70°C.

Sposób działania ogrzewania podłogowego polega na tym, że aż 70% ciepła oddawane jest do otoczenia poprzez promieniowanie. Dzięki ograniczeniu zjawiska konwekcji znacząco zmniejsza się ilość unoszonego w powietrzu kurzu, a równomierny rozkład temperatur dostarcza użytkownikowi przyjemny komfort cieplny. Dzięki niższej niż tradycyjnie temperaturze czynnika grzewczego system gwarantuje oszczędności w domowym budżecie.

Estetyka wsparta walorami praktycznymi

Ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem najbardziej estetycznym spośród wszystkich stosowanych typów ogrzewania. Rolę grzejnika pełni tutaj posadzka, w której umieszczona jest cała instalacja wewnętrzna. Takie rozwiązanie daje możliwość dowolnej aranżacji i brak ograniczeń w rozkładzie mebli w pomieszczeniach, co nie jest możliwe przy zastosowaniu grzejników montowanych na ścianie. Przeszkodą nie musi być nawet dobór wykończenia podłogi. Niezależnie czy wybór padnie na kamień, ceramikę czy drewno, ogrzewanie podłogowe nadal będzie spełniało swoją funkcję.

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: