Nowy kocioł kondensacyjny Lumea MPX

Przez Adam
W Instalatorzy
Sierpień 10, 2017
0 komentarzy
658 Views

Do oferty firmy De Dietrich trafił nowy gazowy kocioł kondensacyjny w wersji jedno- i dwufunkcyjnej – Lumea MPX.

Lumea MPX MINajnowsze urządzenie De Dietrich dzięki kompaktowym wymiarom, dedykowane jest zarówno dla nowych instalacji, jak modernizowanych. Estetyczna, a zarazem zwarta konstrukcja umożliwia łatwy montaż kotła nawet w małych pomieszczeniach.

Średnioroczna efektywność energetyczna kotła to aż 93%, co przekłada się na wysoką sprawność sięgającą 109%. Z kolei niezawodność urządzenia gwarantują sprawdzone technologie i materiały m.in. wymiennik kotła i palnik cylindryczny ze stali szlachetnej. Urządzenie jest również ciche za sprawą wewnętrznej izolacji dźwiękochłonnej. Kocioł występuje także w wersji „BIC”, czyli ze zintegrowanym podgrzewaczem c.w.u. Ze stali nierdzewnej o pojemności 40 litrów.

Większe możliwości dzięki nowemu wyposażeniu

Na wyposażeniu znalazł się też nowatorski system Gas Adaptive Control (GAC), który gwarantuje optymalizację spalania dzięki elektronicznej kontroli i zaworowi elektronicznemu gazu. System w sposób ciągły kontroluje i optymalizuje proces spalania. GAC ułatwia również uruchomienie kotła, ponieważ nie ma konieczności regulacji manualnej, kalibracji czy wymiany dysz. Lumea MPX charakteryzuje się także dużymi możliwościami modulacji od 14 do 100% mocy. Dla łatwiejszej obsługi kocioł wyposażono w konsolę z cyfrowym, podświetlanym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym.

Kotły Lumea dostarczane są wraz z hydraulicznym zestawem podłączeniowym z kompletem zaworów oraz czujnikiem zewnętrznym.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: