Kto powinien dokonać przeglądu kotła?

Przez Adam
W Klienci indywidualni
Czerwiec 23, 2015
0 komentarzy
1320 Views

Kontynuujemy serię porad dotyczących przeglądu i konserwacji kotła po sezonie grzewczym. Pisałam już, dlaczego warto nie czekać z takim przeglądem do zimy, a Adam przekazał garść porad swoim kolegom po fachu. No właśnie… Wiele osób zastanawia się, kto tak właściwie może zrobić przegląd kotła. Dziś odpowiadam na to pytanie.

AMBI2Ważne jest, aby przeglądu dokonywał serwisant z autoryzowanego serwisu lub przeszkolony i autoryzowany instalator. W okresie gwarancyjnym wymiana wadliwie działających elementów dokonywana jest nieodpłatnie. Pamiętajmy, że kominiarze sprawdzający działanie wentylacji w domach i mieszkaniach nie są uprawnieni do dokonywania przeglądu kotłów.

Serwisant podczas przeglądu wykona kilka czynności, dzięki którym oceni funkcjonowanie kotła i wykryje ewentualne nieprawidłowości w jego działaniu. Weźmie pod uwagę nie tylko stan techniczny samego urządzenia, ale sprawdzi także jego otoczenie: dopływ powietrza i szczelność instalacji gazowej. Jednym z najistotniejszych etapów przeglądu jest czyszczenie i konserwacja wymiennika. To tam zazwyczaj odkłada się osad, który należy dokładnie usunąć. Serwisant sprawdzi także palnik i pompę obiegową, naczynie wzbiorcze, szczelność przyłączy oraz wszystkie czujniki. W klasycznych kotłach gazowych sprawdzi czujnik zabezpieczający przed wstecznym ciągiem spalin, który wyłącza kocioł, jeśli przewód kominowy nie odprowadza spalin we właściwy sposób.

 

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: