Kotły MCA Pro marki De Dietrich w katedrze pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie

Przez Adam
W Instalatorzy
Listopad 25, 2014
0 komentarzy
1371 Views

W katedrze w Szczecinie widzimy doskonały przykład zastosowania wiszących gazowych kotłów kondensacyjnych. W tym obiekcie sakralnym wykorzystano układ kaskadowy, który składa się z trzech wiszących jednostek MCA Pro 115 o łącznej mocy 345 kW.

Wspomniany wyżej układ kaskadowy współpracuje z absorpcyjnymi pompami ciepła i ogrzewa samodzielnie Katedrę, budynki starej i nowej kanonii oraz aptekę. Taki układ wyposażony w automatykę pogodową jest niezwykle wydajny, ale również spełnia szereg wymogów, szczególnie ważnych w przypadku ogrzewania kościołów. Przede wszystkim nie wpływa negatywnie na mikroklimat panujący w budynku. Dodatkowo, przyrost temperatury w ciągu godziny, nie przekracza 1,5 st. C. W przeciwnym razie równowaga panująca we wnętrzu mogłaby zostać poważnie zakłócona.

Zalety MCA Pro

Wybór źródła ciepła w postaci kotłów MCA Pro w przypadku obiektów sakralnych posiada wiele zalet. Z uwagi na charakter konstrukcji (zamknięta komora spalania) pozwala na zminimalizowanie kubatury kotłowni, na którą często w kościołach nie ma po prostu miejsca. Montaż na ostatnich kondygnacjach budynków nie stanowi problemu. Ciężar urządzeń, ich gabaryty czy nośność stropu nie są przeszkodami instalacyjnymi. De Dietrich w trosce o wygodę montażu oraz oszczędność miejsca dostarcza gotowe moduły hydrauliczne z armaturą, które wydatnie skracają czas montażu oraz wykluczają prawdopodobieństwo popełnienia jakiegokolwiek błędu. Dają również swobodę wyboru sposobu instalacji – może to być oczywiście ściana pomieszczenia typowanego na kotłownię lub w – przypadku wątpliwości co do nośności przegrody systemu – istnieje możliwość montażu na specjalnym stelażu wolnostojącym.

Zastosowanie kotłów MCA Pro pozwala na odprowadzanie produktów spalania jednym zbiorczym przewodem. Podczas pracy układ automatyki sam wybiera urządzenia do pracy dbając o to, aby czas eksploatacji był jednakowy dla wszystkich jednostek. Duży zakres modulacji pojedynczej jednostki pozwala na precyzyjne dostosowanie mocy do potrzeb danego przedziału czasowego i ustalenie dla niego optymalnej temperatury. W przypadku uszkodzenia jednego z kotłów układ sygnalizuje usterkę i jednocześnie zabezpiecza optymalny komfort cieplny poprzez dołączenie urządzenia z trybu postojowego. Zredukowany został również hałas emitowany przez kotły, co w praktyce oznacza, że skupienie podczas modlitwy nie będzie niczym zakłócane.

Przyszli użytkownicy, kierując się radami projektantów oraz opiniami z rynku, coraz częściej decydują o wyborze wiszących kotłów, pracujących w kaskadzie dwóch, trzech lub większej liczby urządzeń. W przeciwieństwie do układów grzewczych opartych o jeden generator układy kaskadowe dają poczucie i pewność pełnego bezpieczeństwa w zapewnieniu dostaw ciepła. Dają również czas na spokojną reakcję serwisu w przypadku wystąpienia awarii.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: