Kotły a bezpieczeństwo

Przez Monika
W Klienci indywidualni
Lipiec 31, 2014
0 komentarzy
1475 Views

Dzisiaj, do naszej bazy dołączają pojęcia związane z bezpieczną pracą kotłów. Przedstawię elementy wyposażenia kotłów, które są niezmiernie istotne. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

1Termostat ciągu kominowego (inaczej: czujnik ciągu kominowego) jest stosowany w kotłach z otwartą komorą spalania. Jego zadaniem jest wyłączenie, gdy spaliny zaczną przedostawać się do pomieszczenia. Termostat jest urządzeniem obowiązkowym, bez którego nie wolno włączać kotła z otwartą komorą spalania.

Termostat kotła utrzymuje temperaturę centralnego ogrzewania, którą sami ustawiamy, w zależności od naszych potrzeb. Termostat połączony z automatyką pogodową, chroni kocioł przed przekroczeniem jego maksymalnej temperatury.

Termostat zabezpieczający (STB) ma za zadanie wyłączyć kocioł, kiedy jego temperatura wzrośnie powyżej określonego poziomu. Tej funkcji nie można regulować i
średnio wynosi ona 100°C lub 110°C.

Urządzenie do kontroli płomienia to zazwyczaj elektroda jonizująca, która w przypadku braku płomienia odłącza dopływ gazu. Z kolei w kotłach olejowych stosuje się czujnik płomienia-fotokomórkę, który jest odpowiedzialny za wyłączenie palnika po czasie bezpieczeństwa, w momencie gdy dojdzie do wypływu paliwa bez płomienia.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: