Konsole sterownicze w urządzeniach grzewczych De Dietrich

Przez Adam
W Instalatorzy
Październik 17, 2017
0 komentarzy
520 Views

Odpowiednie ustawienie urządzenia grzewczego i najważniejszych dla domowników parametrów jest istotne, nie tylko ze względu na większy komfort cieplny w budynku, ale również na osiągane oszczędności i wydajną pracę instalacji.

Jak to bywa w przypadku większości sprzętów w obecnych czasach, rozbudowane systemy elektroniczne stanowią ich nieodłączny element. Rozwój technologii nie ominął też urządzeń grzewczych, które wyposażone w nowoczesne konsole sterownicze pozwalają na efektywne zarządzanie pracą kotłów gazowych, olejowych i pomp ciepła.

Konsola – IniControl 2

Konsola sterownicza IniControl 2 pozwala zaprogramować obieg bezpośredni i wytwarzanie c.w.u. Po podłączeniu czujnika zewnętrznego (pakiet FM 46) zostaje uaktywnione włączanie i wyłączanie palnika w zależności od temperatury panującej na zewnątrz budynku. Z kolei po doposażeniu konsoli sterowniczej w pakiet MY 440, który składa się z płytki sterującej oraz czujnika dla zaworu mieszającego, możliwe jest sterowanie obiegiem z zaworem mieszającym.

Duży wyświetlacz prezentuje informacje tj. stan pracy generatora – za pomocą symboli i kodów alfanumerycznych, alarmów niekodowanym tekstem, a także temperatury kotła. Ponadto możliwy jest również odczyt historii usterek oraz liczników godzin pracy w celu monitorowania instalacji.

DIEMATIC_iSystem_PLDIEMATIC System

Konsola DIEMATIC 3 lub DIEMATIC iSystem zaprogramowana jest już w fabryce i nie wymaga żadnej wstępnej regulacji. Prosty w obsłudze system pozwala w każdej chwili zmienić temperatury, programy grzewcze i wiele innych parametrów. Wyświetlacz komunikuje się z użytkownikiem niekodowanym tekstem, a sterowanie może odbywać się na instalacjach grzewczych każdego rodzaju, od najprostszych do najbardziej skomplikowanych. Konsola zdolna jest do sterowania obiegu kotłowego z oddziaływaniem na palnik jednostopniowy, dwustopniowy lub modulujący. Również wydzielone obiegi instalacyjne są zarządzane według odrębnie zadanych parametrów. Po podłączeniu opcjonalnego „czujnika c.w.u.”, konsola jest także gotowa do sterowania wytwarzaniem ciepłej wody użytkowej nawet w dwóch niezależnie podłączonych podgrzewaczach. Konsole DIEMATIC mogą być wyposażone opcjonalnie w zdalne sterowanie dialogowe CDI (lub bezprzewodowe CDR) lub zdalne sterowanie uproszczone z czujnikiem pokojowym. Dodatkowo dają możliwość sterowania kaskadami od 2 do 10 kotłów.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: