Kocioł MCR Home – nowość od De Dietrich

Przez Adam
W Instalatorzy
Kwiecień 7, 2016
0 komentarzy
2319 Views

MCR Home – nowość w ofercie firmy De Dietrich – to gazowy, naścienny, 2-funkcyjny kocioł kondensacyjny – idealny następca klasycznych kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania. Jest to kocioł o nowatorskim projekcie i bardzo zwartej konstrukcji: 395 x 700 x 297 mm, a także nadzwyczaj lekki – waży zaledwie 26 kg.

Dla kotła MCR Home zaprojektowano nowy, toroidalny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej, który wraz z nową konstrukcją palnika cylindrycznego oraz koncepcją tzw. „zimnych drzwi” tworzy nową jakość.

Konstrukcja palnika cylindrycznego zapewnia większą kulturę pracy i mniejszy hałas. Stabilny płomień minimalizuje emisję NOx i CO do atmosfery.

Maksymalna temperatura pokrywy w MCR Home nie przekracza 20°C. Koncepcja tzw. „zimnych drzwi” pozwala na zmniejszenie strat promieniowania aż o 75%. Sprawia, że straty są mniejsze zarówno w trybie czuwania, jak i podczas pracy pod pełnym obciążeniem.

MCR Home jest bardzo wygodny w obsłudze. Z przodu kotła znajdują się pokrętła regulacji temperatury dla ogrzewania i ciepłej wody, przycisk serwisowy, przycisk resetu oraz czytelny  wyświetlacz LCD.

Kocioł posiada klasę energetyczną A zarówno dla c.o., jak i c.w.u.

MCR Home będzie dostępny w sprzedaży w 2. kwartale tego roku. O jego dostępności firma De Dietrich poinformuje w Komunikacie Handlowym.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: