Kocioł jedno- czy dwufunkcyjny?

Przez Adam
W Instalatorzy
Styczeń 20, 2015
0 komentarzy
2895 Views

Kotły możemy podzielić na jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Czym się różnią i kiedy zdecydować się na konkretny model?

Do ogrzewania domu lub mieszkania służą zarówno kotły jednofunkcyjne jak i dwufunkcyjne. Te drugie zostały dodatkowo przeznaczone do wytwarzania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Co ważne – oba typy urządzeń cechują się wysoką sprawnością.

Kotły jednofunkcyjne

Osoby, które posiadają kotły kondensacyjne jednofunkcyjne, w celu uzyskania c.w.u. muszą zainwestować w zasobnik lub np. niezależną pompę ciepła do wytwarzania ciepłej wody użytkowej (przykładowy zestaw znajduje się TUTAJ). Takie połączenie gwarantuje komfort jego użytkownikom.

Kotły dwufunkcyjne

Kompaktowe wymiary kotłów dwufunkcyjnych sprzyjają zawieszeniu tych urządzeń na ścianie. Dzięki temu można je bez problemu zamontować w wybranym przez siebie miejscu (ponieważ – w przeciwieństwie do kotłów jednofunkcyjnych z zasobnikiem – zajmują o wiele mniej miejsca).

Mogą one być wyposażone w zintegrowany podgrzewacz wody lub w moduł c.w.u. z wymiennikiem płytowym. Zostaje on uruchomiony w momencie odkręcenia kranu z ciepłą wodą. Rozwiązanie to również zapewnia stabilną temperaturę wody, która nie jest zależna od takich czynników jak ciśnienie wody w instalacji.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: