Kilka słów o pompach

Przez Monika
W Klienci indywidualni
Sierpień 18, 2015
0 komentarzy
1330 Views

Ostatnio dużo się mówi o energooszczędności, jakiś czas temu pisaliśmy także o nowych założeniach programu Prosument, zgodnie z którymi będzie można starać się o dofinansowanie instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii bez konieczności dodatkowej instalacji fotowoltaicznej. Producenci i specjaliści przewidują, że zwiększy to popularność urządzeń, jakimi są pompy ciepła. Postanowiliśmy więc nieco przybliżyć ten temat.

blogSłońce i deszcz od zawsze dostarczały wielką ilość bezpłatnej i odnawialnej energii, pobieranej przez grunt i powietrze. Pompy ciepła stały się narzędziem do idealnego jej wykorzystania, dzięki możliwości przetwarzania jej w ekologiczne ogrzewanie, z którego mogą korzystać mieszkańcy domów. W zależności od źródła, z którego pobierana jest energia, pompy ciepła korzystają ze zjawiska aerotermii, jeśli energia pobierana jest z otaczającego nas powietrza oraz o geotermii, jeżeli źródłem energii jest grunt. Tym sposobem rozróżniamy pompy ciepła powietrzne i gruntowe.

W kolejnych artykułach wraz z Adamem wyjaśnimy podstawowe różnice między tymi dwoma typami urządzeń. Ponieważ pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które wymaga dość dokładnego doboru mocy grzewczej oraz dość starannego skojarzenia z innymi elementami instalacji, przybliżymy także te aspekty. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie, kiedy lepiej zdecydować się na pompę ciepła, a kiedy na system solarny.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: