Kiedy warto zainstalować kocioł olejowy?

Przez Adam
W Instalatorzy
Styczeń 25, 2018
0 komentarzy
601 Views

Sposobów na ogrzanie domu i uzyskanie c.w.u. jest przynajmniej kilkanaście. Kotły olejowe należą do jednych z nich i stanowią ciekawą alternatywą dla pozostałych technologii, np. kotłów gazowych. Dlaczego?

neovo-econox-hybridMontaż urządzenia wykorzystującego paliwo olejowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem w momencie, kiedy dom znajduje się w miejscu, w którym nie ma możliwości podłączenia do sieci gazu ziemnego.

Kocioł olejowy ma sens

Poza tym przewagą oleju nad gazem płynnym jest fakt, że zbiornik na paliwo można zamontować w pobliżu kotła. W ofercie znajdują się kotły olejowe ze zintegrowanym zasobnikiem i bez niego. Warto wspomnieć, że w sprzedaży dostępne są też kondensacyjne kotły olejowe. Ich sprawność jest nieco niższa niż kondensacyjnych kotłów gazowych, jednak nadal bardzo wysoka. Duże znaczenie dla wielu użytkowników ma również to, że użytkowanie kotłów olejowych jest tańsze od gazowych zasilanych gazem płynnym. Nowoczesne kotły olejowe spełniają też warunki Dyrektywy ErP.

Piece olejowe podobnie jak ich odpowiedniki są niemal bezobsługowe, co czyni je bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dzięki wyposażeniu w elektroniczne regulatory można niemal zapomnieć, że mamy w domu pracującą instalację grzewczą. Ponadto, podczas naszej nieobecności elektronika zadba, np. aby nie doszło do zamarznięcia wody w instalacjach lub przegrzania pomieszczeń, kiedy na dworze zrobi się ciepło.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: