Jak poradzić sobie z upałem w domu?

Przez Adam
W Klienci indywidualni
Lipiec 20, 2017
0 komentarzy
684 Views

Wszyscy lubimy ciepło, jednak jego nadmiar lub zbyt wysokie temperatury po pewnym czasie stają się męczące i trudne do zniesienia dla naszego organizmu. Co oczywiste, często schronienia przed upałem szukamy w domach, chociaż bywa i tak, że momentami to też nie wystarcza.

GSHP_zdjecie_aranzacyjne (1)Pomocne w takich sytuacjach będą pompy ciepła z funkcją chłodzenia. W okresie jesienno-zimowym wykorzystywane do ogrzewania domu, w sezonie letnim dobrze współgrają z klimatyzacją.

Chłodzenie aktywne i pasywne za pomocą pompy ciepła

Na początku, aby pompa ciepła w ogóle mogła zacząć chłodzić, konieczne jest odwrócenie tłoczenia sprężarki oraz zaworu rozprężającego. W ten sposób zmieniamy bieg przepływu ciepła, a co za tym idzie także chłodzenia, który będzie od teraz prowadził w kierunku pomieszczenia. Takie rozwiązanie – z wykorzystaniem sprężarki nazywane jest chłodzeniem aktywnym. Druga możliwość, określana jako chłodzenie pasywne przebiega już bez użycia sprężarki. Spowodowane jest to faktem, że na poziomie kilku metrów pod powierzchnią gruntu temperatura jest znacznie niższa niż temperatura powietrza w lecie. W tego rodzaju chłodzeniu dobrze sprawdzi się gruntowa pompa ciepła. Wszystko dlatego, że znajdująca się w rurach wymiennika gruntowego ciecz o odpowiedniej temperaturze nie trafia do urządzenia, a bezpośrednio do dodatkowego wymiennika ciepła.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: