HybrisPower – prezentacja systemu

Przez Adam
W Instalatorzy
Maj 27, 2014
1 komentarz
3019 Views

HybrisPower, znajdujący się w ofercie firmy De Dietrich Technika Grzewcza, działa na zasadzie układu mikrokogeneracyjnego i spełnia wymogi programu Prosument. Jest to naścienny gazowy kocioł kondensacyjny wyposażony w generator prądu. Warto poznać najważniejsze parametry urządzenia i jego zalety, przed zaprezentowaniem systemu klientom.

Co warto wiedzieć?

HybrisPower_przekroj_De_Dietrich
HybrisPower marki De Dietrich -przekrój

HybrisPower zapewnia ogrzewanie o wysokim współczynniku sprawności oraz niewielką emisję zanieczyszczeń. Ponadto wytwarza i dostarcza ciepłą wodę użytkową. Urządzenie wyposażone jest w dwa palniki i silnik Strilinga służący do produkcji energii elektrycznej. Pracuje na zasadzie naprzemiennego podgrzewania i schładzania helu w cylindrze. Ciśnienie powstające w tłoku urządzenia generuje prąd zmienny o częstotliwości 50 Hz. Jego produkcja następuje dopiero w okresie szczytowego zapotrzebowania, co zmniejsza zużycie energii elektrycznej z sieci. Urządzenie synchronizuje się z nią poprzez gniazdko elektryczne. Montaż HybrisPower nie jest uwarunkowany orientacją geograficzną budynku, ani warunkami pogodowymi.

Funkcjonalności

HybrisPower – dane techniczne

HybrisPower – dane techniczne

HybrisPower posiada funkcję sterowania. W zależności od zapotrzebowania palnika na ciepło, jego moc można regulować za pomocą termostatu z zegarem cyfrowym i adaptacyjną regulacją. Pozwala to na utrzymanie optymalnego poziomu energii elektrycznej i tym samym niweluje jej straty. Termostat zaopatrzony został także w moduł samouczący się – po kilku dniach użytkowania samodzielnie dobiera parametry swoich nastaw w zależności od rodzaju budynku, w którym został umieszczony. Przed brakiem wody w urządzaniu zapobiegają precyzyjne czujniki pomiaru temperatury zasilania i powrotu oraz manometr elektroniczny. Optymalny poziom produkcji energii można regulować również za pomocą programu czasowego, w który został wyposażony HybrisPower. Urządzenie mikrokogeneracyjne HybrisPower spełnia warunki programu Prosument. Jeśli decydujemy się na udział w inicjatywie wdrożonej przez NFOŚiGW, warto rozważyć wybór tego urządzenia do zasilania naszej mikroinstalacji.

1 komentarz do “HybrisPower – prezentacja systemu”

  1. Robert pisze:

    Zdaje się, że program Prosument obejmuje źródła mikrokogeneracyjne zasilane z oze a więc biogaz, biopłyny lub biomasę, a nie gaz ziemny. Więc ten artykuł wprowadza w błąd czytelników.
    Mam jeszcze pytanie co do sprawności 139,9% – czego tyczy ta sprawność?

komentarze z facebooka: