Fotowoltaika – rośnie ilość i moc instalacji

Przez Monika
W Klienci indywidualni
Wrzesień 27, 2018
0 komentarzy
867 Views

Wzrost mocy mikroinstalacji fotowoltaicznych na koniec pierwszego kwartału 2018 r., a także bardzo dobre wyniki w czerwcu. Energia ze słońca staje się coraz powszechniejsza.

panele fotowoltaiczneWyniki ostatnich lat pokazują, że rynek prosumencki rozwija się w Polsce coraz szybciej bazując w niemal całości na technologii fotowoltaicznej. Wpływ na taką sytuację ma spadek kosztów oraz unijne dotacje z regionalnych programów operacyjnych napędzające inwestycje i pokrywające większość kosztów. Z przedstawionych niedawno danych Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej wynika, że na koniec pierwszego kwartału 2018 r. łączna moc działających w naszym kraju mikroinstalacji, zrealizowanych w trybie na zgłoszenie, wzrosła do 202,3 MW. Na taki wynik złożyło się 31 657 systemów. Co istotne, w okresie od stycznia do marca br. ich liczba zwiększyła się o 2977.

Dobre dane pochodzą też z czerwca. Zainstalowana w naszym kraju moc elektrowni fotowoltaicznych wzrosła o ok. 30 MW, co było najlepszym wynikiem ze wszystkich odnawialnych źródeł energii. W krajowym miksie OZE w czerwcu, udział fotowoltaiki podobnie jak we wcześniejszym miesiącu wyniósł ok. 3 proc. Ponadto, fotowoltaika jest liderem, jeśli chodzi o przyrost nowych mocy w energetyce odnawialnej w Polsce. Na koniec czerwca zainstalowany potencjał PV w naszym kraju wzrósł do 374,6 MW w stosunku do ok. 344 MW na koniec maja br.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: