Eco-Miasto 2017 cz.2

Przez Monika
W Klienci indywidualni
Luty 8, 2018
0 komentarzy
549 Views

Oprócz nagrodzenia praktyk związanych ze zmianą sposobu ogrzewania, jury konkursu rozpatrywało także zgłoszenia w innych dziedzinach, m.in. efektywnych energetycznie budynkach i monitorowaniu zużycia energii.

Pierwszą część wpisu przeczytacie tutaj.

eco-miasto_2017Budynki w nowej odsłonie

Jeśli potrzeba mniej energii do ogrzania budynku, to zyskują nie tylko mieszkańcy, ale i środowisko. Powstaje wtedy mniejsza ilość toksycznych substancji, a jednocześnie ograniczone zostaje zużycie surowców naturalnych. Nie dziwi więc, że miasta chętnie inwestują w efektywne energetycznie budownictwo. W konkursie Eco-Miasto za tego typu działania zostały wyróżnione Kalety oraz Mińsk Mazowiecki, w którym powstało nowoczesne energooszczędne przedszkole, wyposażone m.in. w okna i drzwi o niskim wskaźniku przenikania ciepła oraz system wentylacji odzyskujący ciepło z uchodzącego powietrza.

Kontrola zużycia energii

Stałe śledzenie zużycia energii pozwala na jej ograniczenie, co przełoży się na mniejsza emisję szkodliwych substancji. Na efektywne zarządzanie w Gdyni, kolejnym mieście nagrodzonym w konkursie Eco-Miasto pozwala uruchomiony w październiku kompleksowy system monitorowania zużycia energii. Został on zainstalowany w 450 miejskich budynkach, a zgromadzone dzięki niemu dane mają umożliwić lepsze zarządzanie poborem prądu czy ciepła.

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: