Dotacja na nowe urządzenie grzewcze krok po kroku

Przez Monika
W Bez kategorii
Luty 23, 2016
0 komentarzy
1224 Views

Za szkodliwy pył w atmosferze w 88% odpowiadają gospodarstwa domowe, w których źródłem ciepła są stare piece. Zanieczyszczenie powietrza w polskich miastach jest bardzo duże, stając się przyczyną wielu groźnych chorób. Coraz więcej samorządów realizuje więc działania, które mają na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu nieekologicznych źródeł ogrzewania.

dedietrichW wielu miastach Polski można obecnie starać się o dofinansowanie zakupu i wymiany starego pieca na nowe, ekologiczne urządzenie. Co trzeba zrobić, aby otrzymać dotację? Na jaką kwotę można liczyć? Jakie urządzenie najlepiej wybrać, aby przyniosło korzyści nie tylko środowisku, ale też domowym finansom? O tym, jak uzyskać dotację krok po kroku, opowiada ekspert z firmy De Dietrich. Dziś opisujemy krok 1 – kolejne wpisy już niebawem.

Krok 1. Sprawdź, czy możesz starać się o dotację

Większość programów, w ramach których można starać się o dofinansowanie wymiany starego pieca węglowego, jest realizowanych za pośrednictwem samorządów, np. z funduszy europejskich lub ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Listę aktywnych i planowanych naborów wniosków można sprawdzić na stronie internetowej NFOŚiGW (www.nfosigw.gov.pl/ofertafinansowania/znajdz-program), a także na stronach internetowych gmin (we Wrocławiu będzie to np. strona: http://www.wroclaw.pl/srodowisko/ogloszenie-o-naborze-wnioskow-2015).

Najczęściej o dotację, niezależnie od programu, mogą starać się osoby, w których gospodarstwach domowych piec węglowy jest głównym źródłem ogrzewania. Co istotne, dotację można otrzymać tylko na inwestycję, która rozpocznie się już po otrzymaniu dofinansowania.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: