De Dietrich Technika Grzewcza – 20 lat na polskim rynku

Przez Adam
W Instalatorzy
Czerwiec 21, 2018
0 komentarzy
289 Views

Od 20 lat firma De Dietrich działa na rynku polskim. Oddział z kilkuosobowej załogi przerodził się w doskonale prosperujące przedsiębiorstwo, którego obrót w 2017 roku przekroczył 120 mln złotych!

7IR_0002Na samym początku warto wspomnieć, że firma De Dietrich jest jedną z najstarszych marek w branży grzewczej na świecie. Jej początki sięgają 1684 roku, a logo De Dietrich, symbol jakości od 1778 roku jest najstarszym znanym znakiem przemysłowym.

W 1998 roku, blisko 10 lat po rozpoczęciu przemian ustrojowych i gospodarczych, działalność w Polsce rozpoczęła spółka De Dietrich Technika Grzewcza. W pierwszym etapie funkcjonowania firmy głównym celem było stworzenie sieci serwisowej. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło. Wprowadzono do oferty szereg nowoczesnych urządzeń, m.in. wiszący kocioł kondensacyjny MCR, który stał się flagowym produktem w technice domowej i do dzisiaj został sprzedany w liczbie ponad 70 000 sztuk! W roku 2017 firma zajęła zaszczytne 3-cie miejsce pod względem dynamiki wzrostu sprzedaży w Grupie BDR Thermea za spółkami z Turcji i Chin. Należy też wspomnieć o licznych szkoleniach dla instalatorów prowadzonych w stacjonarnym ośrodku szkoleniowym oraz laboratorium mobilnym. Łączna liczba przeszkolonych sięga 1 500 osób rocznie.

7IR_0004W tym roku przypada 20-lecie obecności firmy na polskim rynku, co było doskonałą okazją do spotkania z partnerami spółki oraz podsumowania 20 lat działalności przedsiębiorstwa. Z tej okazji w położonym pod Wrocławiem Zamku Topacz odbył się jubileuszowy bankiet, w którym wzięło udział ponad 120 osób, m.in. pracownicy firmy, kontrahenci, partnerzy handlowi i przedstawiciele mediów. Podczas gali uhonorowano też ponad 20 firm i osób, dziękując za udaną i niezwykle owocną współpracę na przestrzeni dwóch dekad. Wśród nagrodzonych znalazły się, m.in. firmy współpracujące oraz najdłużej pracujący pracownicy. Gwiazdą jubileuszowego bankietu byli Leszek Możdżer, pianista, kompozytor i producent muzyczny oraz Hirek Wrona, dziennikarz i DJ.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: