Ciepła woda użytkowa na kilka sposobów cz.1

Przez Adam
W Instalatorzy
Wrzesień 19, 2017
0 komentarzy
469 Views

Nie tylko wielkość domu czy mieszkania, ale przede wszystkim koszty i potrzeby samych użytkowników mają wpływ na to, jakie źródło ciepłej wody jest wykorzystywane. Tych jest przynajmniej kilkanaście, a my prezentujemy te najpopularniejsze. Na początku zaczniemy od metod bardziej klasycznych.

Sposób 1. Ogrzewanie wody kotłem

Do wyboru mamy kotły m.in. jednofunkcyjne i dwufunkcyjne. Trzeba jednak pamiętać, że aby kocioł jednofunkcyjny podgrzewał ciepłą wodę użytkową, trzeba go dodatkowo wyposażyć w pojemnościowy podgrzewacz wody użytkowej. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w dużych domach, z minimum dwiema łazienkami, w których mieszkają więcej niż 3 osoby. Druga propozycja, czyli kocioł dwufunkcyjny jest najkorzystniejszą opcją do niedużych domów lub mieszkań. Urządzenie charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami, odpowiadając nie tylko za ogrzewanie pomieszczeń, ale także za podgrzanie c.w.u. Co ważne, funkcja podgrzania wody uruchamiana jest dopiero po odkręceniu kranu z ciepłą wodą, dlatego kocioł podgrzewa jej tylko tyle, ile w danym momencie jest potrzebne.

Kaliko_Split_4Sposób 2. Podgrzewacze c.w.u

Także i tutaj mamy do czynienia z dwoma rodzajami urządzeń. Podgrzewacze ciepłej wody dzielimy na przepływowe i pojemnościowe. Co ciekawe, mogą być też zasilane elektrycznie lub gazowo. Oczywiście najłatwiejsze w montażu i najwygodniejsze w użyciu są elektryczne podgrzewacze pojemnościowe. Dzięki temu, że gromadzą większą ilość gorącej wody, są w stanie zapewnić strumień o stałej temperaturze i ciśnieniu. Podgrzewacze przepływowe z kolei przygotowują ciepłą wodę niemal od razu i tylko wtedy kiedy jest takie zapotrzebowanie.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: